3 błędy popełniane w blogowaniu!

Jako, że jestem blogerką to temat blogowania jest mi bliski. Staram się poznawać techniki oraz wdrażać je do życia. Chcę również wiedzieć o błędach popełnianych w blogowaniu, aby móc ich unikać.

Zaprosiłam do wpisu Ewelinę Mierzwińską – certyfikowanego coacha.  Ewelina prowadzi biznes online pod adresem www.ewelinamierzwinska.pl  Na jej blogu możesz znaleźć mnóstwo ciekawych informacji związanych z blogowaniem oraz rozwojem osobistym. Kiedy ją poznałam nie bardzo wiedziałam jak się wziąć za siebie . Skorzystałam z jej kursu 7 dni do celów oraz mam przyjemność z nią pracować. To dzięki niej wiem jak się poruszać w ogromnym internetowym świecie.

 

 3 wskazówki jakie przygotowała dla nas Ewelina.

 

O blogowaniu, tym na co warto zwrócić w nim uwagę i czego unikać, napisano już bardzo, bardzo wiele. 

Zazwyczaj jest mowa o pasji, regularności, dbaniu o Czytelnika oraz przemyśleniu pomysłu na swojego bloga. 

Skoro więc o tym wszystkim już napisano i powiedziano, to ja postanowiłam skupić się na tych mniej oczywistych elementach. 

Jestem pewna, że przemyślenie poniższych kwestii sporo zmieni w Waszym podejściu do blogowania.

  • Ślepe podążanie za trendami 

Dobrze jest trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, co w blogowym świecie „piszczy”. Nie powinno to jednak prowadzić do zmiany Twoich planów, sposobu pisania i rodzaju tworzonej treści za każdym razem gdy w eterze pojawi się jakaś nowość. 

W pewnym momencie taki nieustanny pęd doprowadzi do tego, że nie będziesz wiedzieć, co tak naprawdę TY chcesz tworzyć i z jakich treści być znanym. 

  • Dzielenie się swoim nieautentycznym życiem

Dbanie o dobrą jakość tekstów, zdjęć, filmów i wszelkich materiałów udostępnianych w ramach tworzonego bloga jest świetną praktyką! 

Kiedy jednak na kreowanym przez Ciebie wizerunku nie ma ani jednej „rysy”, będącej przejawem człowieczeństwa ;), to wpędzasz się w spore kłopoty. 

Czytelnicy lubią oczywiście oglądać ładne dla oczu kadry. Tak samo, jak lubią utożsamiać się z człowiekiem, którego czytają lub oglądają. 

Jeśli dostarczasz tylko i wyłącznie swój najlepszy możliwy obraz, zabierasz sobie możliwość zdobycia takiego grona odbiorców, którzy obdarzą Cię szczerą sympatią. 

  • Niedbanie o warsztat

Ten punkt pozornie zdaje się kłócić z poprzednim. „To w końcu mamy być autentyczni czy dbać o warsztat”?!

W skrócie odpowiem – i jedno i drugie. 

W dbaniu o warsztat ważne jest to, byście zwiększali swoją wiedzę, umiejętności i sposoby ich przekazywania Czytelnikom. To wcale nie znaczy, że musicie być idealni i nie możecie nigdy być zmęczeni, chorzy, niewyspani czy mieć po prostu gorszego dnia. 

To, co jest istotne to szanowanie osób, które wchodząc na Twoją stronę poświęcają właśnie Tobie swój czas. Dlatego też, uważam że ogromny błąd to zatrzymywanie się w rozwoju, nie szlifowanie własnego warsztatu i nie dbanie o to, by treści, jakie tworzymy i forma ich przekazania były coraz lepsze. 

Niezależnie od tego, w jaki punkcie na swojej blogowej drodze jesteś, pamiętaj że zawsze możesz wprowadzić do swojej działalności zmiany. 

Zacząć dzielić się przemyśleniami w innej tematyce i pokazać siebie od nieznanej dotąd strony.

To w końcu Twoje miejsce, Twój świat i Twój „kawałek podłogi”. 

Życzę Ci w nim dużo szczęścia i satysfakcji! 

 

Znasz jakieś inne błędy w blogowaniu, których warto unikać? Podziel się nimi w komentarzu 🙂

 

P.S. Dziękuję Ci Ewelinka, że jesteś na mojej drodze!

Share:

Daria Pieczonka